[Part_Header]

اخبار

4خردادنشست علمی ماهانه تحلیل خطاهای دارویی رخ داده در داروخانه مرکزی (اردیبهشت ماه 98 )
  • 648
  • .
  • .
  • منبع خبر : دکتر زینب علائین ( داروساز بیمارستانی – مسئول کنترل کیفی و بهبود کیفیت مدیریت دراو و لوازم پزشکی مصرفی )

به نام خدا

نشست علمی ماهیانه تحلیل خطاهای دارویی رخ داده در داروخانه مرکزی در اردیبهشت ماه 98 برگزار و خطاهای ثبت شده توسط مسئولین فنی در فرم گزارش خطاهای دارویی داروخانه مرکزی (اسفند ماه 97 و فروردین ماه 98) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست که روز سه شنبه مورخ 98/2/31 با حضور تکنسین های داروئی، مسئول فنی داروخانه مرکزی و مسئول امور داروخانه ها برگزار گردید ابتدا در خصوص نحوه ثبت خطا و مشاهده خطاهای دارویی ثبت شده در قسمت به اشتراک گذاری آموخته ها آموزش های لازم به حاضرین داده شد. سپس خطاهای ثبت شده در داروخانه مرکزی و مقایسه آن با ماه های گذشته مورد آنالیز قرار گرفت و در ادامه انواع خطاهای ثبت شده به تفکیک ریشه بروز خطا مورد بررسی قرار گرفت و اقدامات اصلاحی پیشنهادی توسط همکاران مطرح شد. در پایان به بیان تاکید در خصوص استانداردهای اعتبار بخشی ملی بیمارستان ها- ویرایش چهارم در رابطه با ضرورت گزارش خطا و عوارض دارویی و به دنبال آن تحلیل و اقدامات اصلاحی لازم، پرداخته شد.

امید است با برگزاری منظم جلسات پایش خطاهای رخ داده در داروخانه مرکزی و ارائه راهکار به دنبال آنالیز خطاها، گامی دیگر در جهت کاهش بروز خطا و ارتقا ایمنی بیمار برداریم.

با تشکر از حمایت های مهندس رضا محبّی ( مدیریت دارو و لوازم پزشکی مصرفی )
 
شما همکاران محترم می توانید در زیر فایل با کیفیت ( فرمت PDF ) مطالب آموزشی این کارگاه آموزشی را دریافت نمایید .

كلمات كليدي : بیمارستان , بیمارستان بقیه الله , کارگاه آموزشی , خطاهای دارویی , خطاهای پزشکی , Medical Errors , Medication Errors , تحلیل خطا , داروساز بیمارستانی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

 
میدان ونک خیابان ملاصدرا بعد از شیخ بهایی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) ۸۱۲۶۱-۸۸۰۵۰۴۳۵-۸۸۰۵۰۴۳۶

EN

ساختار

لینک های مرتبط

تماس با ماکلیه حقــوق این وبسایت بــرای بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) محفوظ می باشد