[Part_Header]

بخش اعصاب و روان آقایان

تاریخچه بخش:

بخش روانپزشکی ابتدا در مرکز شهید شکری (کلینیک دندانپزشکی امام خمینی فعلی) در سال 1364 افتتاح شد. در سال 1365 با شروع به کار بیمارستان بقیه‌الله (عج) بخش روانپزشکی از مرکز شهید شکری به بیمارستان بقیه‌الله (عج) منتقل شد.

بخش 8A که در حال حاضر به عنوان بخش اعصاب و روان مردان فعال می‌باشد، در سال 1364 در طبقه چهارم که شامل دو بخش مردان 4A-4B و هر بخش 27 تخت که در مجموع دارای (18 اتاق 3 تخته) بود فعالیت خود را آغاز کرد.

در سال 1368 با پیگیری‌های مسئولین وقت، بخش 4B جهت بیماران اعصاب و روان زنان در نظر گرفته شد و تعداد تخت اعصاب و روان مردان از 54 تخت به 27 تخت کاهش یافت.

در حال حاضر این بخش در طبقه هشتم دارای 27 تخت فعال (9 اتاق 3 تخته) و یک واحد روانشناسی و یک واحد کاردرمانی و اتاق ECT و اتاق ریکاوری می‌باشد. ECT بیماران در بخش اعصاب و روان مردان به صورت یک روز در میان (نیمه اول سال روزهای فرد هفته و نیمه دوم سال روزهای زوج هفته) برقرار می‌باشد.
 

حوزه تخصصی فعالیت‌های پرستاری در بخش 8A
 

بخش اعصاب و روان در چارت وزارت بهداشت و درمان جزو بخش‌های ویژه بیمارستانی به حساب می‌آید که با کادری مجرب از روان‌پزشکان و روان‌شناسان و کاردرمان‌های کاربلد و دوره‌دیده که به صورت تیم درمان در خدمت بیماران و خانواده محترم آنها می‌باشند.
 

اعمال جراحی و موارد شایع بستری در بخش:

  1. BMD (BID، ...)
  2. PTSD
  3. Schizophrenia
  4. MDD
  5. Psychotic
  6. و موارد دیگری چون اورژانس‌های روان‌پزشکی (Suicide و ...)
  7. بررسی موارد بیمارانی که از کمیسیون پزشکی ارجاع می‌گردند.

لازم به ذکر است که بیماران اختلال شخصیتی و اختلالات خلقی و Anxiety نیز در بخش تحت درمان قرار می‌گیرند.

کلمات کليدي
بیمارستان, بیمارستان بقیه الله, معرفی بخش ها
 
امتیاز دهی
 
 

میدان ونک خیابان ملاصدرا بعد از شیخ بهایی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) ۸۱۲۶۱-۸۸۰۵۰۴۳۵-۸۸۰۵۰۴۳۶

EN

ساختار

لینک های مرتبط

خدمات فناوری

تماس با ما