[Part_Header]

بخش داخلی قلب بانوان

تاریخچه بخش:

بخش 4B که در حال حاضر تحت عنوان بخش قلب زنان مشغول فعالیت است در سال 1380 در همین مکان فعلی (در طبقه چهارم یال مرکزی قسمت B) یال نور افتتاح شده به سرپرستاری سرکار خانم طاهره نعیم‌آبادی با 27 تخت فعال. این بخش قبلاً متعلق به بیماران اعصاب و روان بوده که با کمی تغییرات به بخش قلب تغییرنام پیدا کرده و پذیرایی بیماران داخلی قلب و جراحی قلب و اینترونشن‌های قلبی شد.

بخش در سال 1386 بازسازی شده است. دارای 10 اتاق سه تخته می‌باشد و در حال حاضر نیز 30 تخت را سرویس می‌دهد.

قبلاً بیمارانی که تحت عمل‌های جراحی قلب باز قرار می‌گرفتند نیز بعد از عمل به بخش 4B منتقل می‌شدند که از حدود یک سال قبل با راه‌اندازی بخش Post ICU – OH این بیماران پس از عمل به آن بخش منتقل می‌شوند.

حوزه تخصصی فعالیت‌های پرستاری در این بخش

موارد شایع بستری در این بخش و همچنین اعمال جراحی شایع به شرح ذیل است :

 1. سرویس داخلی : شامل بیمارانی که از بخش CCU منقل می‌شوند . بیمارانی که با دردهای قلبی جهت بررسی مشکلات کرونری و دریچه‌ای بستری می‌شوند و بیمارانی که با نارسایی قلبی جهت درمان و کنترل علائم بستری می‌شوند .
 2. سرویس جراحی : شامل بیمارانی که جهت انواع کاتتریسم‌های قلبی (اعم از آنژیوگرافی ، اینترونشن‌ها ، بیماری‌های مادرزادی که با اینترونشن اصلاح می‌شوند) بالون‌های دریچه‌ بستری می‌شود ، جهت (Electro physiology study) EPS و  Ablation.
 • انواع جراحی‌های باز قلبی اعم از بیماری‌های دریچه‌ای و کرونر .
 • بیمارانی که پس از عمل جراحی دچار مشکل می‌شوند. مثل عفونت‌های محل عمل Plural Effusion (افیوژن پلور و پریکارد) ، مسمومیت با وارفارین یا بیمارانی که دریچه عمل کرده‌اند و نیاز به اقدامات خاص درمانی مثل دندانپزشکی دارند .
 • ضمناً در صورت نیاز به تخت هر گونه بیماری اعم از زنان ، انواع جراحی‌ها ، شیمی‌درمانی ، کیس‌های مختلف داخلی (گوارش ، خون ، نفرولوژی ، کنترل قند خون و ...) تحت نظر زنان ، نورولوژی با تشخیص‌های مختلف بستری می‌شوند که لزوم آشنایی همکاران را با تمام دسته‌های بیماری و درمان آنها را می‌طلبد .
 • آنژیوگرافی یا اقدام تشخصی جهت بررسی انسداد عروق کرونری می‌باشد .
 • آنژیوپلاستی (اینترونشن) جهت باز کردن عروق انسدادی و تعبیه Stent جهت رفع انسدادهای عروقی می‌باشد .
 • Ablation EPS : مطالعات .... و فیزیولوژیکی جهت برری انواع دیس‌ریتمی‌های قلبی و در صورت نیاز رفع آن دیس‌ریتمی با تکنیک‌های مختلف می‌باشد (اقدام تشخیصی و درمانی می‌باشد) .
 • ASD : بستن سوراخ‌های دهلیزی با روش بسته می‌باشد .
 • جراحی‌های کرونری و بای‌پس با جایگزین کردن عروق صافن به جای رگ‌های انسدادی قلب انجام می‌شود .
 • PIMC : بالو‌ن‌های دریچه و رفع تنگی دریچه با روش بسته می‌باشد .
کلمات کليدي
بیمارستان, بیمارستان بقیه الله, معرفی بخش ها
 
امتیاز دهی
 
 

1397/5/3 چهارشنبه
میدان ونک خیابان ملاصدرا بعد از شیخ بهایی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) ۸۱۲۶۱-۸۸۰۵۰۴۳۵-۸۸۰۵۰۴۳۶

EN

ساختار

لینک های مرتبط

خدمات فناوری

تماس با ما