اهداف استراتژیک

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۴ کد خبر : ۳۲۱ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۷۳
اهداف استراتژیک
اهداف استراتژیک

درمان از اوست

در راستای اهداف استراتژیک بیمارستان و تشکیل دپارتمان حمایت‌ برون‌ پیکری‌ حیات (ECLS)، پس از ماه‌ها تلاش و پیگیریهای مستمر و برنامه ریزیهای آموزشی (آموزش تئوری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ECMO) و انتخاب و اعزام افراد منتخب بر بالین بیماران تحتECMO  در مراکز معتبر که به لطف خداوند متعال وحمایت‌های بی‌دریغ جناب آقای دکتر جلالی و معاونت محترم درمان، جناب آقای دکتر تقی‌پور، نخستین بیمار در بیمارستان فوق تخصصی بقیه‌الله الاعظم (عج) تحت اکسیژناسیون غشایی برون پیکری قرار گرفت.

در این اقدام، خانم 22 ساله‌ای که بدنبال نارسایی حاد تنفسی (ARDS) در آی‌سی‌یو جراحی بدلیل عدم کفایت اکسیژناسیون ریه‌ ها و افت شدید پارامترهای گازهای خونی تحت ونتیلاتور قرار گرفت که متاسفانه درمان فوق از نظر متخصصین رضایت بخش نبوده است. این بیمار پس از بررسی های مختلف کاندید  ECMO  شناخته  شد و پس از هماهنگی اعضای دپارتمان ECLS، درنهایت دراتاق عمل جراحی قلب از طریق وریدهای فمورال راست و چپ کانوله گردید و تحت  ECMO VV (اکموی ورید-ورید) قرار گرفت و جهت مراقبتهای ویژه به بخش آی سی یو جراحی قلب انتقال یافت.

بیمارستان فوق تخصصی بقیه‌الله الاعظم (عج)، نخستین بار است که در بین بیمارستان‌های نیروهای مسلح کشور موفق به درمان بیمار از طریق حمایت برون پیکری حیات شده و نخستین مرکز درمانی است که به شکل سازمان یافته و در قالب دپارتمان تخصصی این درمان را راه اندازی می‌کند.

بیمار پس از پنج روز مراقبت ویژه از ECMO جدا شد و درحال حاضر در ICUOH با شرایط رو به پیشرفت تحت مراقبت می‌باشد. در پایان از تیم درمان (متخصصین، پرفیوژنیست‌ها، تیم پرستاری مراقبتهای ویژه، پرسنل اتاق عمل قلب، تجهیزات پزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی و همکاران خدمات) که بصورت شبانه روزی در حال مراقبت از این بیمار می‌باشند،  نهایت تشکر و قدردانی را داریم.

روابط عمومی دپارتمان ECLS

درج توسط : موسی انگورانی


نظر شما :